Znak PTTK
Szlaki turystyczne w Polsce
SZLAKI - strona glowna Spis szlakow napisz do nas www.pttk.pl

Województwo Podlaskie

Powierzchnia 19.994 km2.

Przez teren województwa prowadzą 62 szlaki piesze o łącznej długości 2.082 km. Zapraszamy do wędrówki przez Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski oraz parki krajobrazowe, rezerwaty, puszcze i bagna, ostoje żubra, łosia i bobra, ptactwa i chronionych roślin, tereny przez wieki zamieszkałe przez ludzi różnych narodów i wyznań.

Województwo Podlaskie to również tereny Suwalszczyzny, która może służyć za żywy podręcznik polodowcowego krajobrazu. Wymarzone szlaki dla wędrówek pieszych, narciarskich, rowerowych, tereny dla kajakarzy i żeglarzy.


niebieski Kruszyniany - Waliły 19 km
zielony Hajnówka - Białowieża 25 km
zolty Białowieża - Narewka 26 km
zielony Stary Folwark - Stary Folwark 49 km
czerwony Stary Folark - Krzywe 8 km

Puszcza Białowieska

Na obszarze Puszczy Białowieskiej wyznaczono kilkanaście szlaków turystycznych. Służą one głównie turystom pieszym, ale równie doskonale zdają egzamin jako szlaki rowerowe. Trasy szlaków biegną drogami żwirowymi lub asfaltowymi o małym natężeniu ruchu drogowego, głównie leśnymi drogami po Puszczy Białowieskiej i jej okolicy. Cisza, zapach lasu i świeże powietrze - to najcenniejsze atuty tego regionu. Jeśli chcesz to poczuć - zapraszamy na szlak wszystkich miłośników pieszych i rowerowych eskapad.

Źródło: Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

[strona główna serwisu ZG PTTK] [szlaki - strona główna] [spis szlaków] [webmaster]